Değerlerimiz

TEMEL DEĞERLERİMİZ

Etkin iletişimin, şeffaflığın ve paylaşımın ön planda olduğu katılımcı bir yönetim politikası uygulamak. Asıl sermayemiz olan çalışanlarımızın eğitim ve gelişiminin sürekliliğini sağlamak. Sorumluluklarımızın bilincinde olmak ve taahhüt ettiklerimizi belirlenen zamanda yerine getirmek.

Müşterilerimizle ve çalışanlarımızla iletişimimiz nasıldır?

Severek iş yapmak… İşimizi hiç bir zaman müşteri hizmetleri olarak görmedik. Biz sadece müşterilerimize, nasıl davranılmak istiyorsak öyle davranıyoruz…

Motivasyonu yüksek, tutkulu ve yapıcı bir ekiple çalışıyoruz

Etkin bir ekip çalışması, öncelikle bireylerin etkin bir ekip üyesi olmasını gerektirir. Bunun iki koşulu vardır;

• Bilgi, beceri ve deneyim • Yapıcı tutum

Yapıcı tutuma sahip ekip/kişiler çözüme ve sonuca yönelir, diğerleri güçlüklere ve problemlere. Yapıcı tutuma sahip ekip/kişiler doğruları yakalamaya, bir fikrin olumlu tarafını bulup geliştirmeye çalışır. Diğerleri, fikirlerde boşluk arar, önerilerin işe yaramayacağını göstermeye çalışır, yanlışları yakalamayı marifet sayar.

Bu farkında her daim hareket etmektir hedefimiz…

Sağduyu sahibi ve attığımız her adımın sorumluluğunu bilen bir şirketiz

Bu hayatta zamanınız kısıtlı, bu yüzden onu başkalarının hayatını yaşayarak harcamayın. Başkalarının düşüncelerinin sonuçlarıyla yaşama dogmasına takılıp kalmayın. Başka insanların fikirlerinin gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin. Ve en önemlisi kalbinizin ve sezgilerinizin yolundan gidecek cesarete sahip olun. Kalbiniz ve sezgileriniz ne yapmak istediğinizi bilirler. Bunun dışındaki her şey teferruattır.

Fırsatlar doğuran ve rekabet üstünlüğü sağlayan her türlü fikre açığız

Ruhunda yeni bir konsept ve ürün bulmanın heyecanını derinden duymayan kişi yeni düşüncelere ulaşamaz. İşine tam anlamıyla sarılan kişinin zekası bilenir, sezgileri berraklaşır. Alman filozofu Immanuel Kant'ın "Heyecan duymadan yapılan bir işte, başarı sağlanamaz" sözü ve bizim için "Aşk olmadan, meşk olmaz" atasözümüz, bu gerçeğin yüzyıllar önce fark edildiğinin kanıtıdır.

Bizde ekip olarak bunun bilincinde hareket etmeye devam edeceğiz.

Alışılmışın dışında bakış açılarına ve cesur girişimlere açığız

Umutla başlar herşey… Girişimci, aslında hayalinde canlandıran ve gerçekleştiren kişidir. O, bir şeyleri hayalinde canlandırabilir ve hayalinde canlandırdığı zaman nasıl yapacağını tam olarak görür.

Müşterilerimize özel yenilikçi çözümlerimizle sektörümüze de ilham kaynağı oluyoruz

Teknolojinin büyük bir hızda ilerlediği günümüzde, iş dünyasının çetin rekabet ortamında ayakta kalmak isteyen şirketlerin, kurumun amaçlarına hizmet eden teknolojileri bulması/geliştirmesi ve bunları hızlı bir şekilde iş süreçlerine entegre etmesi hayati öneme sahip.

Kurumumuz, teknoloji ve inovasyon kültürünü içselleştirebilmesi, yeni teknolojilerden yararlanarak değerini daha yüksek yerlere taşıyabilmesi için Teknoloji İletişimi’nin gerekliliğine canıgönülden inanmaktadır.

Sorumluluk Bilinci

Sorumluluğu kabul edebilmek insanın değerinin ölçütüdür. Şirketlerin kalıcılığı ve istikrarı da bunun bilinci ve sorumluluğunu taşıyan bir ekiple ancak sağlanabilir...

Güvenirlilik

Güven kazanmak emek ister, güven duygusu bir kere kaybedilir, bunun bilincinde hareket etmek düsturumuzdur…

YETENEKLERİMİZ

Unikar sektöründeki önemli ve saygın konumunu, müşterilerine dürüst olmasıyla kazanmıştır. Bu alandaki konumunu ilerleyen yıllarda daha da perçinleyecektir.